Wykład profesora Jacka Pyżalskiego.

23 kwietnia 2019

W pięknym czasie przedświątecznym a zarazem trudnym egzaminacyjnym i jeszcze trudniejszym dla polskiej edukacji odbyło się u nas mega inspirujące spotkanie. Termin ustalony był ponad rok temu wtedy to nikt nie spodziewał się tak intensywnego i trudnego zarazem czasu w polskiej szkole. Nie mniej jednak tego terminu nie mogliśmy przełożyć bo w końcu dobry nauczyciel to ten który cały czas się uczy, co z pełnym przekonaniem potwierdził nam nasz gość specjalny.

Panie i Panowie, jest nam niezmiernie miło poinformować, że odwiedził nas sam Jacek Pyżalski!!!

Dla tych którzy nie znają Profesora kilka słów o nim…

Jacek Pyżalski, pedagog specjalny, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu, Uczestnik i koordynator ok. 60 krajowych i międzynarodowych projektów badawczych, głównie  dotyczących zachowań ryzykownych młodzieży (w tym zachowań online, ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy). Autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert edukacji medialnej . Jego zainteresowania badawcze związane są zagadnieniami: tradycyjnych i nowych zachowań (np.  cyberprzemoc, hazard i hazard online) . Był reprezentantem  Polski w konsorcjum międzynarodowym badaczy cyberprzemocy (COST IS801), IS1210 dotyczącego wpływu wyglądu i wizerunku online na funkcjonowanie i zdrowie młodzieży oraz COST CA16297  European Network for Problematic Usage of the Internet. Problematic use of the internet (PUI).

Autor pierwszej monografii na rynku polskim dotyczącej agresji elektronicznej „Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży” (GWP, Sopot 2011) oraz książki „Agresja elektroniczna
i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży” (Impuls, 2012). Więcej na www.jacekpyzalski.pl.

Dodatkowo specjalista od motywowania ucznia ale też nauczyciela. To właśnie w tym temacie porwał nas swoimi opowieściami płynącymi z doświadczenia. Okazało się, że pochwała to nie taka oczywista sprawa jakby się wydawało. Każdy nauczyciel siedzący na sali wyszedł z niej
z pogłębioną refleksją na temat pochwały i jej skutków. Spotkanie to wyposażyło nas w pomysły jak zaczynać i jak kończyć lekcje. Efekty tego niezwykle motywującego spotkania mamy nadzieję przepracować w praktyce.

Data utworzenia:2019-04-23
Data publikacji:2019-04-23