Szkoła z Pasją dla Niepodległej.

17 listopada 2018

Rok szkolny 2018/2019 nie bez powodu został opatrzony hasłem „Niepodległa”.
To właśnie 11 listopada 2018 roku przypada  Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. We wszystkich szkołach w całej Polsce nie brak jest inicjatyw upamiętniających tę zacną rocznicę. Nasza szkoła z dumą i radością włączyła się w akcje ogólnopolskie oraz lokalne przedsięwzięcia związane z obchodami100lecia.

• Przedszkolaki wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Pieśni
    i Piosenki Patriotycznej, w którym dumnie reprezentowali nas Antonina Słapek oraz Dawid Szczekutowicz.
  • 9 listopada o godzinie 11.11 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wspólnie uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Narodowy w pełnym brzemieniu.
  • Nasze przedszkolaki tego dnia uczestniczyły w Uroczystości z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości pod hasłem „Dla Ciebie Polsko”, gdzie Antonia Słapek zaprezentowała utwór „Niepodległa, Niepokorna”
  • 11 listopada przedstawicielki Samorządu Szkolnego pod okiem opiekunki Pani Elizy Misiury Budzeń wzięły udział w miejskich obchodach tego wspaniałego święta i uroczyście złożyły wiązankę pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Miejskim.
  • 11 listopada nasi uczniowie wzięli udział w biegach Dla Niepodległej! Naszą szkołę reprezentowali uczniowie niemal ze wszystkich klas.

Jako Szkoła z Pasją postanowiliśmy świętować tę wspaniałą rocznicę na trzy sposoby:

• Ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla rodziców pod hasłem „Moja Niepodległa”.Rozstrzygnięcie nastąpiło po uroczystej akademii z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości 13 listopada. Wszystkie prace zachwyciły swoją oryginalnością. Uhonorowane zostały Panie: Iwona Kurek, Małgorzata Koseła i Anna Glibowska.
  • Zorganizowaliśmy rzecz jasna uroczystą akademię 13 listopada 2018 roku pod hasłem Najmłodsi dla Niepodległej.
  • Przygotujemy i przeprowadzimy debatę oxfordzką wokół tematu Niepodległej.

We wtorek 13 listopada 2018 roku o godzinie 11.00 odbyła się długo przygotowywana i oczekiwana akademia z okazji 100lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości pod hasłem Najmłodsi dla Niepodległej.  Założeniem akademii było przybliżenie nam wszystkim oczami najmłodszych, czym jest Niepodległość
i patriotyzm. Oczywiście wśród publiczności zasiadła cała społeczność szkolnaoraz zaproszeni goście. Sala gimnastyczna tego dnia przybrała barwy patriotyczne. Piękną dekorację wykonały nauczycielki klas 1-3 Ewelina Jędrzejewska, Justyna Jarek
i Milena Żelazowska, które też przygotowały dzieciz klasy pierwszej, drugiej i trzeciej do występu według autorskiego scenariusza. Na naszej skromnej scenie zgromadzeni usłyszeli dziecięcą interpretację tego wbrew pozorom trudnego pojęcia, jakim jest patriotyzm, niepodległość, czy teżmiłość do Ojczyzny. Nie zabrakło pięknych pieśni, wierszy i krakowiaka w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły. W akademię włączyły się też przedszkolaki. Wszystko to w cudownej atmosferze radości i dumy
z Niepodległej. Pięknym oraz niezwykle wzruszającym akcentem tej wyjątkowej  uroczystości było zaprezentowanie wiersza wybitnego ostrowczanina Pana Szymona Lady, przyjaciela i sąsiada naszej szkoły. Wiersz Pana Szymona „Biało Czerwona” deklamowała Pani dyrektor Katarzyna Cukierska. Tradycyjnie już na zakończenie akademii wszyscy zebrani zostali zaproszeni na pyszny biało-czerwony tort z okazji Setnych Urodzin Niepodległej.

Data utworzenia:2018-11-17
Data publikacji:2018-11-17