Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Szkole z Pasją.

15 listopada 2018

Przedsiębiorczość to jedna z tych kompetencji które są mega istotne w dorosłym życiu…a nadal tak niedoceniane w szkole?!? (o nie! nie w naszej!!!)  Dlatego z wielką przyjemnością i odpowiedzialnością włączyliśmy się działaniem w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/.

W tym roku włączyliśmy się w akcję poprzez organizację rozgrywek szkolnych w grę Kariera.Gra polega na zdobywaniu jak największej liczby punktów kariery poprzez wybór ścieżki kariery. Gracze do wyboru mają ścieżkę naukową, korporacyjną lub albo i ścieżkę własnego biznesu. Przez 10 rund trzeba zaplanować ścieżkę kariery, zdobywać punkty tak żeby awansować jak najwyżej i pozyskać jak największą ilość klientów. Gra jest doskonałym narzędziem do nauki przedsiębiorczości, treningu wytyczania celów, podejmowania decyzji i logicznego myślenia. Nasi uczniowie są już w tej grze mistrzami bo gra stanowi doskonałe uzupełnienie lekcji doradztwa zawodowego w naszej szkole. Dlatego też rywalizacja o tytuł Mistrza Przedsiębiorczości Szkoły z Pasją była dla naszych uczniów niezwykle atrakcyjna. Rozgrywki odbyły się w klasach 7, 8 szkoły podstawowej i dwóch trzecich klasach gimnazjum. Do finału weszło 10 uczniów z największą ilością punktów.

Po rozgrywkach klasowych w grze Kariera do finału zakwalifikowali się
 Kaja Kuźdub, Aleksandra Cybula, Maja Grzesik, Dawid Skarba, Lech Marcin, Oliwier Stępień, Krystian Zieliński, Mateusz Wziątek, Bartosz Cukierski i Olaf Pałasz
Mistrzem Przedsiębiorczości został Dawid Skarba z klasy 8
Miejsce drugie Marcin Lech a trzecie Maja Grzesik również klasa 8.

Za rok zapewne powtórzymy te mega przedsiębiorcze zmagania!

Data utworzenia:2018-11-15
Data publikacji:2018-11-15