Codeweek w naszej szkole.

20 października 2018

W sobotę 13.10.2018r.  w naszej szkole odbyły się niezwykłe warsztaty z programowania pt.: „ZAPROGRAMOWANA GIMNASTYKA” w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

W warsztatach uczestniczyli wszyscy chętni. Podczas zajęć uczestnicy rozwijali koordynację wzrokowo-ruchową w połączeniu z  kodowaniem na matach edukacyjnych. Tworzyli  trasy dla mini robotów OzobotówEvowedług własnych pomysłów, budując różnego rodzaju drogi  z puzzli,
 z wykorzystaniem kolorowych kodów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się roboty Edisony. W połączeniu z klockami Lego powstawały niezwykłe konstrukcje robotów, które pokonywały slalomy między przeszkodami. Uczniowie, także zakodowali ścieżkę zdrowia, sterowaliOzobotamiza pomocą aplikacji umieszczonej na tablecie.

Warsztaty cieszyły się ogromnym powodzeniem, ponieważ łączyły popularne wśród dzieci środowisko nowych technologii z zabawą i nauką. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności matematyczne, ruchowe jak również zdobywali  nową wiedzę dotyczącą programowania świetnie się przy tym bawiąc.

Data utworzenia:2018-10-20
Data publikacji:2018-10-20